Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Много ви моля за помощ, ако не друго, то поне с отговори.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
carcariass



Регистриран на: 26 Май 2012
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2012 1:17 am    Заглавие: Много ви моля за помощ, ако не друго, то поне с отговори. Отговорете с цитат

Здравейте!
Искам да работя в Палма - какво няма значение.
Не зная Испански, знам английски колкото да се разбирам на основни, общи теми.
Имам документ, че живея в Палма. (не знам колко време е давността на документа, но моят е издаден Август месец на 2011г. - мисля, че е валиден)
Въпросите ми са:
Знаете ли и бихте ли ме насочили къде бих могъл да търся работа и съответно ще ми трябва някоя стаичка под наем за начало (намирам се в България все още, но скоро заминавам).
Животът така поставя нещата, че нямам избор и трябва да замина точно там - в Палма и никое друго градче от острова...
Тук (в България) работя в сервиз за монтаж и ремонт на климатици, термопомпи, чилъри и слънчеви колектори. Не знам как стоят нещата в майорка за подобна работа, но сигурно се изисква език...
Разбирам от HTML, CSS, повечето CMS/блогови системи - като цяло web design и front-end development.
Както споменах, нямам претенции относно работата.
Много ви моля, ако някой има информация и желае да ми помогне да бъде така добър и да драсне няколко реда.
Предварително ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mallorca
Гост
IP:
84.127.115.6






МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 6:25 pm    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

Ami da ti kaja tuk na mallorca ne e po rozovo polojenieto ot BG az jiveq tuk sas maja mi toi e ot 3 godini i samo e rabotel 1 godina ostanalite 2 godini absolutno nishto ot vreme na vreme izliza neshto ama ne e seriozna rabota taka che da ti kaja ne e lesno i tyk za tarsene na rabota. Kvartiri ima ama kato se nqma pari i tova go nqma. Sajalqvam che trqbva da pisha tova no prosto tova e realnosta zashtoto sas sigornost shte ima drugi balgari koito sa dobre i ste pishat tuk che na mallorca se jivee dobre toest samo ste te zabludat poveche. Ami tova e ot tuk... inache palma e mnogo hubav grad no da se ima rabota. Samo moga da ti pojelaq priqten polet i dano da imash kasmet tuk.
Върнете се в началото
carcariass



Регистриран на: 26 Май 2012
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо искам да ти благодаря за отговора.
На всякъде знаем, че положението не е розово. И все пак не липсата на пари в България ме тласка към острова, а лични причини.
Патриот човек съм и родолюбец.
Имах удоволствието да бъда в Палма миналото лято, знам колко е красиво. Е, тогава беше само на почивка... но сега е по-различно.
За квартири е ясно, че има, щом има пари... Но въпросът ми беше по-скоро за стаички под наем или нещо със съквартиранти (ако пък има други българи тръгнали да дирят нещо подобно на мен), че да излиза по-евтино, за да мога да си го позволя, поне на първо време докато се намери работа.
Ако някой нещо чуе, някое свободно местенце някъде, където не изискват испански език (поне докато не го науча), моля ви, пишете. Наистина 21 век ни доведе до такава безизходица, че по-голямо отчаяние не съм изпитвал... и все пак важно е да не се отказваме.

Между другото можете ли да дадете сайтове за обяви за Палма?
Още веднъж благодаря за отговора и понататъшното, евентуално, развитие по темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mallorca
Гост
IP:
84.127.115.6






МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2012 6:03 pm    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

ami.... www.milanuncios.com e gore dolu nai dobrata drugite sa lajlivi saitove. Drugi nqma aa i www.segundamano.es ama nqma mnogo mnogo obqvi tam. Tova sa akoli nepishi v google.es " OFERTAS DE TRABAJO EN MALLORCA" i izlizat drugi saitove. Dovijdanei kasmet.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov