Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Кораби, яхти и всичко, което е в морето
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 10:29 am    Заглавие: Кораби, яхти и всичко, което е в морето Отговорете с цитат

Здравейте!
Много е як този форум, направо е супер! Събирам си багажа и съм се насочил към вас, та исках да ви попитам - има ли м Майорка работа за морски специалисти? Имам удостоверение - международен морски сертификат - за капитан на плаветелен съд до 20 бруто регистър тона. Това значи, че мога да управлявам малки и по-големи яхти и разни такива съдчета до 20 тона. Има ли такава работа, може ли да се немери нещо? Нещо като общ работник на яхти, някакви местни туристически фирми, малки круизи, нещо такова? Мерси предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 10:37 am    Заглавие: работа на яхти Отговорете с цитат

здравейте, скоро заминавам за майорка и искам да ви попитам дали там може да се намери работа на яхти, кораби ли нещо подобно. имам международен сертификат - карал съм курсове за капитан на плавтелен съд до 20 тона и бих искал да работя нещо подобно. може като общ работник, като моряк - няма значение. дали може да се уреди нещо в палма - в някоя туристическа агенция, за някакви круизи или нещо подобно. мерси предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mr.DJ



Регистриран на: 25 Ное 2006
Мнения: 14
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 12:49 pm    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

elgato написа:
... имам международен сертификат - карал съм курсове за капитан на плавтелен съд до 20 тона и бих искал да работя нещо подобно.
Първо, малко студен душ, ако имаш нужда - такъв сертификат може да изкара абсолютно всеки с двуседмичен курс. Той действително ти дава право на управление на такъв съд, но на практика никой няма дори да го вземе под внимание - трябва да бъдеш STCW сертифициран, с опит, стаж, изключително много знания за съвременните навигационни системи и всевъзможни електроники (дори няма да споменавам какъв английски трябва да праскаш) и един куп други умения за да бъдеш изобщо взет под внимание при интервю за управленски състав на яхта или какъвто и да е плавателен съд. Конкуренцията е жестока от англичани, холандци и други западноевропейци, които просто си имат бизнеса за техен и нямат абсолютно никакво намерение да дадат и трохичка от него на някой източноевропеец. Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански... ама ти не знаеш още какво е чакане по испански... е, нищо, ще научиш... Laughing

elgato написа:
... може като общ работник, като моряк - няма значение. дали може да се уреди нещо в палма - в някоя туристическа агенция, за някакви круизи или нещо подобно. мерси предварително
Тук вече може да стане нещо. Защото на яхтите това им е и хубавото и лошото - абсолютно всички започват от най-ниското стъпало - не ти пречи и ти да си някой от тези всички - зависи доколко ще се справиш в гореописаната среда, и до колко изобщо някой ще ти даде шанс да пробваш. Това е изключително субективно. Има фирми, които наемат, но е трудно почването и трябва да си тук за интервюто. Подготви си всички документи, моряшки паспорт, всички сертификати и т.н., потърси в google сайтовете на фирмите, изпрати им по един мейл, а като дойдеш в Палма, трябва да пообиколиш офисите - ако имаш късмет - може и да успееш. Трябва да говориш добре испански и английски - дори за чистач.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 2:55 pm    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

Mr.DJ написа:
elgato написа:
... имам международен сертификат - карал съм курсове за капитан на плавтелен съд до 20 тона и бих искал да работя нещо подобно.
Първо, малко студен душ, ако имаш нужда - такъв сертификат може да изкара абсолютно всеки с двуседмичен курс. Той действително ти дава право на управление на такъв съд, но на практика никой няма дори да го вземе под внимание - трябва да бъдеш STCW сертифициран, с опит, стаж, изключително много знания за съвременните навигационни системи и всевъзможни електроники (дори няма да споменавам какъв английски трябва да праскаш) и един куп други умения за да бъдеш изобщо взет под внимание при интервю за управленски състав на яхта или какъвто и да е плавателен съд. Конкуренцията е жестока от англичани, холандци и други западноевропейци, които просто си имат бизнеса за техен и нямат абсолютно никакво намерение да дадат и трохичка от него на някой източноевропеец. Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански... ама ти не знаеш още какво е чакане по испански... е, нищо, ще научиш... Laughing

elgato написа:
... може като общ работник, като моряк - няма значение. дали може да се уреди нещо в палма - в някоя туристическа агенция, за някакви круизи или нещо подобно. мерси предварително
Тук вече може да стане нещо. Защото на яхтите това им е и хубавото и лошото - абсолютно всички започват от най-ниското стъпало - не ти пречи и ти да си някой от тези всички - зависи доколко ще се справиш в гореописаната среда, и до колко изобщо някой ще ти даде шанс да пробваш. Това е изключително субективно. Има фирми, които наемат, но е трудно почването и трябва да си тук за интервюто. Подготви си всички документи, моряшки паспорт, всички сертификати и т.н., потърси в google сайтовете на фирмите, изпрати им по един мейл, а като дойдеш в Палма, трябва да пообиколиш офисите - ако имаш късмет - може и да успееш. Трябва да говориш добре испански и английски - дори за чистач.





E, мерси за инфото! Аз имам и STCW 98 да се надявам че ще мога да направя нещо, дори и за чистач Laughing А нещо друго има ли шансове да се намери като работа - барман например и мам и 100 тапии от българската асоциация на барманите от световната такава, работил съм и имам опит.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fabio



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 5:30 pm    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

Mr.DJ написа:
Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански...
Хм, не искам да се правя на компетентен, но съм чувал, че ако яхтата е испанска, пак трябва резиденция и разрешително за работа... или иначе казано, до частта със сертификатите изобщо не се стига - elgato, може би ще е по-добре за теб да изчакаш да отворят напълно трудовия пазар. За да работиш като барман по принцип също ще ти трябват документи, макар че съм чувал, че има хора, които си работят нелегално по заведенията (най-вече в Магалуф). Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nadeto



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам познат, който работи като чистач на яхти и е без документи. Взима добри пари, уредил се е с познати испанци, работа доколкото знам му намират от някаква фирма или агенция, не знам точно. Говори добре испански и няма никакви проблеми и доволен е от заплащането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 8:07 am    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

[quote="fabio"]
Mr.DJ написа:
Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански...
Хм, не искам да се правя на компетентен, но съм чувал, че ако яхтата е испанска, пак трябва резиденция и разрешително за работа... или иначе казано, до частта със сертификатите изобщо не се стига - elgato, може би ще е по-добре за теб да изчакаш да отворят напълно трудовия пазар. За да работиш като барман по принцип също ще ти трябват документи, макар че съм чувал, че има хора, които си работят нелегално по заведенията (най-вече в Магалуф). Успех![/quote

Е, благодаря ви за отговорите и за помощтта! Явно трябва да събирам всичко, което имама като тапии и да тръгвам, пък каквото ще да става! Мерси още веднъж! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 12:44 pm    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

[quote="elgato"]
fabio написа:
Mr.DJ написа:
Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански...
Хм, не искам да се правя на компетентен, но съм чувал, че ако яхтата е испанска, пак трябва резиденция и разрешително за работа... или иначе казано, до частта със сертификатите изобщо не се стига - elgato, може би ще е по-добре за теб да изчакаш да отворят напълно трудовия пазар. За да работиш като барман по принцип също ще ти трябват документи, макар че съм чувал, че има хора, които си работят нелегално по заведенията (най-вече в Магалуф). Успех![/quote

Е, благодаря ви за отговорите и за помощтта! Явно трябва да събирам всичко, което имама като тапии и да тръгвам, пък каквото ще да става! Мерси още веднъж! Cool


Здравейте пак! Със сигурност ще попитам нещо много тъпо, ама кво да се прави - ако успея да си уредя нещо за работа от българия какво трябва да направя като дойда? как стоят нещата с разните там резидентства и другия вид каква беше тем комуникатия...как стоят нещата, какво трябва да правя къде да отида? мерси предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 3:57 pm    Заглавие: Re: работа на яхти Отговорете с цитат

fabio написа:
Mr.DJ написа:
Дори това не е достатъчно, защото в зависимост от флага на яхтата - например, ако е с испански флаг, трябва да си изкараш испански образец на сертификатите - за което се чака по испански...
Хм, не искам да се правя на компетентен, но съм чувал, че ако яхтата е испанска, пак трябва резиденция и разрешително за работа... или иначе казано, до частта със сертификатите изобщо не се стига - elgato, може би ще е по-добре за теб да изчакаш да отворят напълно трудовия пазар. За да работиш като барман по принцип също ще ти трябват документи, макар че съм чувал, че има хора, които си работят нелегално по заведенията (най-вече в Магалуф). Успех!


мерси за подробния отговор, сега ще задам един тъп въпрос - къде и как се кандидатства за резиденция и за разрешителни за работа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.bgmallorca.com/viewtopic.php?p=250#250
Тук отговорих на този въпрос, ако има нещо, което не разбираш, не се притеснявай да попиташ пак. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Иди на страница 1, 2  Следваща
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov